Thajsko

Bangkok

Sami Thajci své hlavní město Bangkok nazývají Krung Thep Maha Nakhon či zjednodušeně Krung Thep- Město andělů. Město 1 568 km2 velké se rozkládá v deltě řeky Čao-Praja a hostí více než 12, 6 % obyvatelstva své země. Dalších více než 20 % žije v přilehlé aglomeraci, což činí z Bangkoku velkoměsto světových rozměrů.

Historické souvislosti

Jeho historie sahá do 15. století, kdy zde byla malá obchodní stanice království Ajutthaja. Město od té doby rostlo, až se na konci 19. století stalo hlavním městem Siamské modernizace pod tlakem ze západu.

V průběhu 20. století se stalo centrem politických bojů, po kterých byla zrušena absolutistická monarchie, což bylo doprovázeno mnoha převraty. Od té doby opět nezastavitelně rostlo až do dnešní podoby, kdy je centrem thajské politiky, vzdělávání, hospodářství i médií.

Zajímavosti a památky Bangkoku

I díky tomu je Bangkok 3. nejnavštěvovanějším městem na světě, hned po Las Vegas a Paříži. Třikrát po sobě byl také jměnován nejlepším městem světa dle časopisu Travel + Leisure. Užijete si zde rušného nejen nočního života s mnoha památkami.

Právě tomu nočnímu životu nahrávají notoricky známé red-light districts. Jejich vliv vyvažují památky jako Grand Palace a buddhistické chrámy jako War Arun nebo Wat PhoPočasí v Thajsku

Královský park a další flora

Ve městě je také velké množství parků. K nejkrásnějším patří královský park krále Ramy IX., který byl otevřen roku 1987 ku příležitosti 60. narozenin krále Ramy IX., kde najdete největší botanickou zahradu z celého města a 8 metrový umělý vodopád. Na místě zoo Dusit byla dříve královská botanická zahrada, jež byla součástí paláce Dusit. Roku 1954 se stal zoologickou zahradou.

Lumphini park

Dnes již není ničím zvlášť výjimečný, ale stal se oázou klidu pro mnohé z místních i turisty. Centru města dominuje Lumphini park. Právě tady se Thajci ukrývají před rušným velkoměstem, ráno si zde mohou zasportovat na běžecké trati, večer užít romantické plavby loďkou při západu Slunce. Najdete v něm také hadí farmu, na které vám předvedou, jak se odebírá hadí jed nebo jak s hady zacházet.

Nejdelší ulice světa

Další zajímavostí je fakt, že se zde nachází nejdelší ulice světa. Sukhumit Road se táhne celých 400 kilometrů podél pobřeží.

Doprava v Bangkoku

Proslulá je také jeho doprava, kterou se snaží zachránit rozsáhlé rychlostní sítě. Většinu času jsou místní ulice ucpané, což vede k silnému znečišťování ovzduší, čemuž se místní vláda snaží od roku 1990 zabránit upřednostňováním veřejné dopravy. Avšak stále se těší velké oblibě jak taxi služby, tak tuk-tuky, které jsou rozšířené v celé Asii. Město je také jedním z nejrušnějších uzlů asijské letecké dopravy.

Městu slouží dvě letiště, Don Mueang International Airport a Suvarnabhumi, které roku 2006 nahradilo Don Mueang jakožto hlavní letiště Bangkoku. Nicméně ani to již dnes nestačí svou přepravní kapacitou, proto se přistoupilo k jeho rozšiřování a znovuotevření letiště Don Mueang pro vnitrostátní lety.

Město se chlubí také poměrně mírnou kriminalitou, hlavním nebezpečím jsou dopravní nehody a kapsáři. Proslulý je také obchod s drogami, zejména pilulkami.

Hotel a parádní ubytování v Bangkoku

Hotel a parádní ubytování v Bangkoku

Chrám v Bangkoku

Chrám v Bangkoku

Nejlevnější ubytování v Bangkoku

Nejlevnější ubytování v Bangkoku

Výhled z mrakodrapu na Bangkoku

Výhled z mrakodrapu na Bangkoku

Výhled z mrakodrapu v Bangkoku vstup zdarma

Výhled z mrakodrapu v Bangkoku vstup zdarma


Bangkok
5, hlasů: 3
Tajné nabídky zájezdů do 

Thajska
Dovolená v Thajsku