Thajsko

Časový posun Thajsko

Thajsko patří bezesporu mezi exotické destinace, přesto Vás dovolená v této zemi finančně nezruinuje. Oblibu u turistů si Thajsko získalo pro svou jedinečnou přírodu, velkolepé stavby a neotřelý způsob života.

Časový posunČasová pásmaAktuální čas • Časové zóny na mapě


K nejnavštěvovanějším místům patří Bangkok, Pattaya či ostrovy Phuket a Koh Samui. Při cestě do Thajska však počítejte se změnou času a s vyrovnáním se časového posunu.

Časový posun

Časové pásmo je částí Země, která používá stejný standardní čas. Základní časové pásmo neboli Greenwichský čas prochází Londýnem. Od tohoto pásma se čas směrem na západ odečítá a směrem na východ přičítá.

Thajsko se nachází na východní polokouli, a tak se čas vzhledem k tomu našemu přičítá. Časový posun dělá v době letního času +5 hodin, v době zimního času +6 hodin. Česká republika je od Thajska vzdálena 8 605 km a doba letu trvá 11 hodin.

  • časový posun mezi ČR a Thajskem v létě: +5 hodin
  • časový posun mezi ČR a Thajskem v zimě: +6 hodin

Časová pásma

Se změnou časového pásma mohou nastat u citlivějších jedinců poruchy vnitřních biologických hodin. Tato porucha z časového posunu se nazývá Jet lag. V Thajsku se tělo musí náhle přizpůsobit danému rytmu a změnit čas pro příjem potravy a spánku.

Aktuální čas

Někteří lidé si zvyknou na změnu času až za několik dní. A jak poznáte, že i vy jste tímto jevem postiženi? Mezi příznaky patří bolesti hlavy, únava, dezorientace, podrážděnost, nespavost, ale i zácpa nebo průjem. Někoho mohou postihnout i mírné deprese.

Jak se připravit na posun?

Nenechte si zkazit dovolenou a připravte své tělo na časový posun. Pár dní před odjezdem upravte spánkový režim a choďte spát o něco dříve. U delších pobytů přizpůsobte novému času i časy konzumace jídel a spánku. Během letu dostatečně hydratujte svůj organismus, a to nejlépe nesycenou vodou nebo ovocnými šťávami.

Pokud si můžete v letadle vybrat jídlo, sáhněte po proteinech, které tělo povzbudí. Po příletu do Thajska jděte spát krátce po západu slunce a vstávejte brzy ráno. Neuškodí ani menší fyzická aktivita a pobyt na slunci.

Časové zóny na mapě

Thajsko časová pásma aktuální čas


Časový posun Thajsko
4.5, hlasů: 12
Tajné nabídky zájezdů do 

Thajska
Dovolená v Thajsku