Thajsko

Chiang Mai

Chiang Mai budete v nabídkách cestovních kanceláří obtížně hledat. I přesto se jedná o město, které má v Thajsku zásadní význam a nejeden cestovatel ho upřednostní před rušnými plážemi v Pattaye. Čím je thajské Chiang Mai tak výjimečné?

Poloha a rozloha

Chiang Mai je sice relativně malé město, se 150 000 obyvateli, ale stejně funguje jako středobod celého severního Thajska. Najdete zde dokonce i mezinárodní letiště. Přes 710 kilometrů vzdálenou trasu z Bangkoku urazíte nočním vlakem za jednu noc a za jízdu zaplatíte přibližně 600 Kč.

Doprava vlakem

Doprava vlakem v třídě pro turisty je naprosto v pohodě. Pokud tedy máte knihu, tablet či partu kamarádů rozhodně Vám rychle uteče. Lůžková část vozu je klimatizována, ráno si můžete zakoupit snídani. Netřeba dodávat že z okénka uvidíte Thajsko v celé své kráse.

Nejlepší výlety

Výlety směrem po okolní krajině s vodopády a krásnými pohledy na zelené severní Thajsko nemají chybu.

Město je přeplněné chrámy a starými kláštery. Leží na cestě k severním hranicím Laosu odkud se mnoho cestovatelů vydává po řece Mekong do bájného Luang Prabangu. I proto se začal turistický ruch v Chiang Mai velmi rozvíjet. V současné době je zde velmi modernizována celá dopravní infrastruktura včetně dalších služeb jako je internet a různé podniky pro cestovatele.

Ráj digitálních nomádů

Mnoho digitálních nomádů označuje Chinag Mai jako jedno z ideálních míst na práci i dlouhodobý zimní pobyt. Ačkoliv jsem Chiang Mai procestoval na motorce jako nejvhodnější místo bych označil spíše thajské ostrovy jako je Koh Chang.

Při zapůjčení skútru se můžete vydat například na nedaleké velehory s výhledem na město nebo na blízké vodopády.

Vodopád nedaleko Chiang Mai

Vodopád nedaleko Chiang Mai


Chiang Mai
5, hlasů: 2
Tajné nabídky zájezdů do 

Thajska
Dovolená v Thajsku