Thajsko

Golf v Thajsku

Thajsko je již po dlouhou dobu pro Čechy nejoblíbenější exotickou zemí pro trávení dovolené. Dá se říci, že je to jakési Chorvatsko pro trávení zimní dovolené u moře. A není se čemu divit – Thajsko nabízí nepřeberné množství úchvatných pláží s průzračným mořem, ale též řadu přírodních i kulturních památek. V poslední době se však objevuje ještě jeden důvod, pro který lidé do Thajska jezdí. Tím důvodem není nic jiného, než golf.

Nejkvalitnější a nejkrásnější hřiště světa

Ptáte se, proč zrovna do Thajska jezdit hrát golf? Těch důvodů je hned několik. Tím nejpodstatnějším je ten, že v Thajsku můžete golf hrát celoročně. Příznivé celoroční klima k jeho hraní přímo vybízí. Jelikož je tato země bohatá na vlhkost, jsou hřiště opravdu překrásná a obklopená všudypřítomnou zelení, která vytváří nezapomenutelné scenérie.

Není náhodou, že golfová hřiště v Thajsku jsou v současnosti označována jako ta nejkvalitnější na celém světě a pravidelně sem jezdí i profesionální hráči z celého světa. Zajímavostí je, že v současnosti se zde nachází více než 3 stovky golfových hřišť s mezinárodní úrovní.

Zahrajete si opravdu levně

S trochou nadsázky se tak dá říci, že na golfové hřiště tu narazíte prakticky na každém rohu. Díky tomu si na žádném hřišti nebudete připadat jako na přeplněném Václavském náměstí. Dalším pozitivem, který z tohoto stavu plyne, je to, že díky veliké konkurenci jsou zde ceny více než příznivé.

Za celodenní hraní nedáte v přepočtu více, než pár stovek korun. V případě, že budete chtít, aby vám při hře asistoval tzv. caddy, dáte za hru něco málo přes 1 500 Kč, což je v porovnání s evropskými cenami v podstatě zadarmo.

Nejlepší hřiště

Při výběru konkrétního hřiště pravděpodobně nemůžete šlápnout vedle. My vám přesto doporučíme pár nejvyhledávanějších. Do samotného Thajska pravděpodobně vstoupíte skrze hlavní město Bangkok.

Pokud jste již nedočkaví, můžete rovnou z letiště zamířit do Bangkok Golf Club, což je moderní a atraktivní hřiště s 18 jamkami, které se nachází pouhých 30 minut cesty od samotného centra. Další hřiště, které vám doporučíme, nese název Blue Canyon Golf Club a nachází se v opět turisticky navštěvované oblasti – Phuketu. Fakticky se ale jedná o 2 samostatné hřiště – každé s 18 jamkami. Jejich scenérie vám jistě uchvátí.

Příjemným bonusem je opět velmi krátká vzdálenost od mezinárodního letiště. Posledním 18 jamkovým hřištěm, které vám doporučíme, je Santiburi Samui Country Club a leží v nedotčené přírodě ostrova Koh Samui. Od překrásných pláží se nachází pouhou čtvrthodinku cesty, takže až vás omrzí vodní radovánky, víte, kam můžete zamířit.

Golf se tu i naučíte!

Pokud vás tento článek zaujal, nicméně jste golf nikdy nehráli, nemusíte věšet hlavu. U většiny golfových hřišť totiž naleznete mnohé golfové školy, které se vám budou velice rádi věnovat. Opět za velice příjemné ceny.


Golf v Thajsku
5, hlasů: 2
Tajné nabídky zájezdů do 

Thajska
Dovolená v Thajsku