Thajsko

Ko Lanta

Kde leží ostrov Koh Lanta v Thajsku a proč je toto místo zajímavé? Thajsko je v současné době na vrcholu, co se týče oblíbenosti českých turistů v jeho návštěvnosti. Pokud ho máte v plánu navštívit i vy a stále tápete v tom, jakou konkrétní část byste navštívili, doporučíme vám oblast s názvem Ko Lanta, jež je označována jako jedna z mála ještě nedotčených a turismem nezkažených míst Thajska.

Souostroví Ko Lanta

Ko Lanta je souostroví, které tvoří několik desítek ostrovů, jimž vévodí hlavní ostrov, s názvem Ko Lanta Yai. Tento ostrov se nachází v Andamanském moři a má délku přibližně 25 kilometrů a na šířku asi 6. Obývá ho něco málo přes 10 tisíc stálých obyvatel, kteří jsou převážně muslimského vyznání.

Tento fakt je způsoben zejména blízkostí ostrova s nedalekou Malajsií, kde je islám hlavním náboženstvím. Nemusíte se však bát, že by vám tu cokoliv hrozilo – lidé jsou tu velice milí a pohostinní. Dalšími známými obyvateli jsou tzv. mořští cikáni, kteří jsou však bohužel postupně civilizací vytlačeni.

Nejkrásnější pláže celého Thajska

Přestože se Ko Lanta nachází nedaleko populárního letoviska Phuket, je ráz tohoto ostrova, co se týče turismu, úplně jiný. Najdete zde ty nejkrásnější pláže z celého Thajska, a přesto si na nich budete moci užívat svého soukromí. Na výběr budete mít jak pláže s běloskvoucím pískem, tak pláže oblázkové. Scenérii tropického ráje budou dokreslovat všudypřítomné kokosové palmy a jiné tropické rostliny, které vládnou mnoha pestrými barvami.

Vyrazte i na okolní ostrovy

Jak již bylo řečeno, samotná oblast Ko Lanta je tvořena několika desítkami menších ostrovů. Pokud zatoužíte po návštěvě některého z nich, můžete se na nich dopravit pomocí všudypřítomných motorových člunů, které vyplouvají zejména z přístavního města Saladan.

Odsud se však dostanete i do dalších oblíbených míst zdejšího okolí, jakými jsou například ostrov Phi Phi, Ko Nghai či proslulé Krabi.

Doprava do Ko Lanty

Pokud se ptáte, jak se na toto rajské souostroví dopravíte, nemusíte se bát – cesta je opravdu snadná a dostupná. Jak již bylo řečeno, Ko Lanta se nachází poblíž samotného Phuketu, kde naleznete velké mezinárodní letiště.

Mezi Phuketem a ostrovem Ko Lanta se však nachází záliv, takže nejkratší cesta vede po moři a zabere vám přibližně 2 a půl hodiny. Další možností je pak dopravit se letecky přímo do Krabi. Odtud je to do tohoto ostrovního ráje již co by kamenem dohodil.


Ko Lanta
5, hlasů: 5
Tajné nabídky zájezdů do 

Thajska
Dovolená v Thajsku