Thajsko

Koh Samui

Thajský ostrov Koh Samui (někdy najdete označení Ko Samui) je hned po Phuketu druhým největším thajským ostrovem, který najdete u východního pobřeží směrem do thajského zálivu. Je spravován autonomně a s populací 63 000 obyvatel je jedním z nejoblíbenějších míst pro cestovatele.

75 procentní obsazenost hotelů se i nadále zvyšuje. Cestovatelé z celého světa jsou lákání písečnými plážemi, korálovými útesy, kokosovými palmami a velmi dobře rozvinutými turistickými službami.

Hlavní obživou ostrovanů bylo po staletí zemědělství s vývozem kokosů a rybolov. Od 80 let dvacátého století již nastupuje turismus, který je i dnes hlavním zdrojem příjmů obyvatel ostrova. Na ostrově jsou 4 soukromé nemocnice včetně mezinárodní určené pro turisty.

Doprava

Letiště Samui je provozováno leteckou společností Bangkok Airways, která je i nadále hlavní leteckou společností, kterou můžete na Koh Samui přiletět. Letiště samo vyhrálo mnoho ocenění díky ekologickému provozu a vzhledu laděném do tradičních thajských domečků.

Z Bangkoku na Koh Samui můžete přiletět s Thai Airways, z Kuala Lumpuru s leteckou společností Firefly a ze Singapuru se Silk Air.

Počasí Koh Samui

Po drtivou část roku je podnebí velmi horké a s vysokou vlhkostí. Jediné suché období nastává v měsíci únoru s průměrnými srážkami kolem 50 mm. Ve srovnání s Phuketem a se zbytkem Thajska je na Koh Samui spíše sušší ovzduší. Průměrné denní teploty kolem 29 °C až 30 °C očekávejte od října do března. Teploty o pár stupňů vyšší mezi 31 °C až 33 °C od dubna do září.


Koh Samui
5, hlasů: 1
Tajné nabídky zájezdů do 

Thajska
Dovolená v Thajsku