Thajsko

Letiště

Letišť v Thajsku najdete celou řadu, ve většině případů se ovšem jedná o malé letiště se nezpevněnou vzletovou a přistávací plochou. Pokud čtete tyto řádky pravděpodobně se zajímáte o velká mezinárodní letiště kam můžete zavítat na přímých letech z Evropy. Ty největší letiště jsou:

  • letiště Bangkok Suvarnabhumi
  • letiště Bangkok Don Mueang
  • letiště Phuket
  • letiště Krabi
  • letiště Koh Samui
  • letiště Chiang Mai

 

Letiště v Bangkoku

Hlavní thajské město Bangkok je obrovskou aglomerací s více než 8 miliony obyvateli a rozhodně si zaslouží dvě mezinárodní letiště. Při dálkových letech z Evropy s největší pravděpodobností přistanete na letišti Suvarnabhumi, které je modernější i větší. Naopak Don Mueang funguje především na lokální bázi či letech v rámci JV Asii. Samostatný článek o letištích v Bangkoku nabízí další informace.

Další velká letiště v Thajsku

Při rezervaci dovolené v oblasti ostrova Phuket poletíte přímo na mezinárodní letiště v Phuketu. To je velkou výhodou všech hotelů v této oblasti, že přistanete blízko nich bez nutnosti dlouhých transferů. Pokud zvažujete dovolenou na vlastní pěst –> přímé letenky z Prahy se pohybují kolem 15.000 Kč.

Dalším letištěm, které se řadí mezi hlavní v této oblasti, najdete u západního pobřeží pevninského Thajska v oblasti zvané Krabi. I v okolí najdete mnoho hotelových resortů kam CK pořádají pobytové zájezdy. Můžete navíc využít četných plaveb z přístavu a navštívit nejbližší ostrovy jako je například Phi Phi.

Letiště na ostrově Koh Samui

Samozřejmě i na větších ostrovech najdete letiště. Jedno z největších se nachází například na ostrově Koh Samui, které je vybudováno přímo od společnosti Bangkokg Airways a převážně lety sem provozuje.

Letiště Chiang Mai

Oblast severního Thajska je zajímavá četnými památkami, přechodem přes hranice do sousedního Laosu nebo coworkingovými kavárnami. Pro tyto účely můžete z Bangkoku přejete vlakem nebo přiletět na letiště v Chiang Mai, které je otevřeno 24 hodin denně. V pořadí rušnosti je Chiang Mai letiště v TOP 5 thajských letištích z pohledu počtu odbavených cestujících.

Letadlo letecké společnosti Air Asia

Letadlo letecké společnosti Air Asia


Letiště
Ohodnotit
Tajné nabídky zájezdů do 

Thajska
Dovolená v Thajsku