Thajsko

Měna v Thajsku (kurz)

Oficiální měnou v Thajsku je Thajský baht. Směnný kurz je aktuálně 1 Kč = 1,5 THB z čehož plyne i směnný kurz na americký dolar který je 1 USD = 35 THB. Pro Evropany se také může hodit také převod na Eura, 1 Euro = 40 THB.

Kde získat Thajský baht?

Pokud se rozhodnete směnit své české koruny na thajskou měnu zde v ČR kurz pro Vás vždy bude méně výhodný než když si s sebou vezmete americké dolary, které si následně podle potřeby rozměníte za thajské bahty přímo v Thajsku (mimo hlavní turistická místa). Samozřejmě je také možno vybrat si platidlo přímo z bankomatu.

Osobně nedoporučuji brát s sebou cestovní šeky, měnit peníze přímo na letišti, měnit peníze na hlavních turistických místech či naopak měnit je v totálně zapadlých uličkách Bangkoku.

Aktuální kurz

Mince a bankovky

Jak vypadají tamní mince a bankovky se přesvědčíte ihned po rozměnění. Přední strany bankovek vyobrazují aktuálně vládnoucího krále Thajského království. Bankovky s hodnotou 10, 20, 50, 100, 500, 1000 a mince s hodnotou 1, 2, 5, 10 uvidíte, že v Thajsku ubývají z peněženky velmi pomalu neboť vše je zde pro Evropana velmi levné, především jídlo a oblečení.

Tipy na závěr

Při poslední návštěvě Thajska řeším místní měnu tak, že si s sebou vezmu dolary na první 2 dny pobytu a pro zbylý pobyt vybírám přímo z bankomatu. Všechny bankomaty, které jsem zde využil brali bez problémů platební kartu Visa i Mastercard.

Thajské bankovky (místní měna)

Měna Thajsko, thajské bankovky

Měna Thajsko, thajské bankovky


Měna v Thajsku (kurz)
4.8, hlasů: 5
Tajné nabídky zájezdů do 

Thajska
Dovolená v Thajsku