Thajsko

Mobilní internet v Thajsku (SIM karta)

Mobilní internet v Thajsku funguje o mnohem lépe a levněji než u nás v ČR! Žádné obavy, že budete na své dovolené či cestování v Thajsku offline nejsou opravdu na místě. Thajci jsou připojeni k internetu i v těch nejzapadlejších koutech země. Ceny jsou navíc ve srovnání s těmi u nás o mnoho nižší.

Jaký internet zvolit? | Registrace u operátora | Ceny za SIM kartu | Wi-Fi sítě v Thajsku

Jako turistická velmoc má Thajsko velmi vychytané tarify pro cestovatel, kteří plánují pobývat v zemi pouze na týdenní až měsíčních dovolených.

Hned po přistání v Bangkoku nebo na jiném mezinárodním letišti najdete stánky místních operátorů. Mají tři, které jsou velmi podobné svou nabídkou nicméně odlišné barvou takže už z dálky poznáte o jakého operátora se jedná.

  • AIS v zelených barvách
  • DTAC v modrých barvách
  • TureMove v červených barvách

Jaký internet zvolit?

Z mé vlastní zkušenosti bych Vám poradil zvolit si buď TrueMove nebo společnost AIC. DTAC je vhodný spíše pro dlouhodobější cestování a při pobytech delších než měsíc z pohledu ceny. Nabídky jsou nicméně cenově velmi podobné a pokrytí je u všech operátorů výborné.

Registrace u operátora

Jakmile přijdete k stánku operátora ujme se Vás zaměstnanec, který aktivuje SIM karty jako na běžícím pásu a obvykle se jedná o brigádníka, který nemá zájem Vám něco nutit. Vyberte si proto podle veřejného ceníku jeden z tarifu a nechte ho aby Vám SIM kartu v mobilu vyměnil a aktivoval ji. Jedná se obvykle o 10 minut včetně platby.

Ceny za SIM kartu

Uvedu zde jen příklad ceny, nepokládám to totiž za příliš důležité neboť ceny jsou více než přátelské. Za 400 thajských bahtů (tedy za 270 Kč) si můžete zakoupit na 30 dní 4 GB mobilních dat. Po jejich vyčerpání budete mít stále k dispozici přístup k internetu ovšem s omezenou rychlostí 128 kbps.

U vyšších datových balíčků klesá cena. Například za 800 thajských bahtů (tedy 520 Kč, pokračovat na thajskou měnu) získáte 12 GB dat na dobu 30 dní a po vyčerpání se Vám internet zpomalí pouze na 384 kbps.

Wi-Fi sítě v Thajsku

Určitě platí, že v každém větším hotelu či restauraci bude pro Vás wi-fi síť. Jejich kvalita je velmi rozdílná a často jsem raději volil připojení přes mobilní internet. Doporučil bych tedy ihned po přistání zakoupit si místní SIM kartu s například 2,5 GB daty. Pokud je vyčerpáte můžete si na každém rohu v trafikách 7/11 dokoupit data na počkání.


Mobilní internet v Thajsku (SIM karta)
5, hlasů: 3
Tajné nabídky zájezdů do 

Thajska
Dovolená v Thajsku