Thajsko

Thajsko nákupy a ceny

Nakupování v Thajsku je pro cizince doslova fenomén a pro mnohé včetně mě doslova záliba a zábavná náplň času. Jaké tipy a triky na místní obchodníky používat, jaké věci zde nakupovat a jakým se naopak vyhnout… o tomto a mých zkušenostech se rozepíši v tomto článku.

Kde a jak nakupovat

Bangkok nabízí nepřeberné množství míst k nakupování převážně na tržnicích, kde se místní předhánějí ve snižování cen tak aby prodali co možná nejvíce. Pracovní síla Asii je velmi levná a věci co se dováží k nám do Evropy za pro nás nízké ceny jsou v Asii ještě poníženy o cenu dopravy a tedy extrémně levné. Značkovou fake peněženku, kterou si v Řecku můžete koupit za 500 Kč si v Thajsku pořídíte za 200 Kč a věřte, že výrobní cena je 100 Kč.

Smlouvání

Tržiště mají ovšem svá pravidla a zákonitosti. Každý předmět má svou hodnotu pod kterou žádný místní trhovce nikdy nepůjde. Často mají navíc v rámci tržiště stanovenou určitou cenu pod kterou se místní domluvili, že na konkrétním zboží nepůjdou. Vaším cílem je tuto cenu najít a za tuto cenu to koupit, ani o thajský baht výše.

Ideálním způsobem je obejít si několik trhovců a zeptat se jich na cenu, oni Vám řeknou cenu nadnesenou a jakmile Vás uvidí odcházet zařvou na Vás cenu nejnižší možnou jakou jsou ochotni dát tak aby na tom měli zisk. Pokud si takhle obejdete několik trhovců se stejným zbožím získáte přehled jakou má dané zboží cenu. Následuje už jen pokus o snížení zboží pokud vezmete více kusů. Někdy se povede a někdy ne.

Co si koupit v Thajsku

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit zakoupení kožené peněženky (jedna mi sloužila dokonce 5 let), kvalitního pásku (pozor, nekupujte ten nejlevnější), značkové brýle, značkové plavky stylu Billabong apod. stejně tak i různé plastové věci jako jsou obaly na telefony atd.

Všechny tyto věci si na místě vyzkoušejte a nikdy nespoléhejte na velikosti.

Co nekupovat v Thajsku

Nedoporučuji nakupovat například boty (kamarád koupil a nevydrželi mu ani měsíc), hodinky v žádném případě, dioptrické brýle či věci, u kterých je vyžadována kvalita. Ponožky, trička a další podobné oblečení, které se často pere důrazně nedoporučuji kupovat ani kdyby stálo dva THB.

Kuchyně v Thajsku kde připravují jídlo

Kuchyně v Thajsku kde připravují jídlo

Noční trhy v Thajsku

Noční trhy v Thajsku


Thajsko nákupy a ceny
4.7, hlasů: 6
Tajné nabídky zájezdů do 

Thajska
Dovolená v Thajsku