Thajsko

Očkování

Co nás nejčastěji trápí na cestách za poznáním? Špatné počasí? Ne! A ani ten kdo by očekával tropické choroby, by byl zklamán, jsou to „obyčejnéstřevní potíže a angína. Tomu prvnímu předejdete dodržováním základních hygienických zásad, pitím pouze balené vody a minimálně jedním panákem destilátu denně, tomu druhému mírným zvýšení teploty na klimatizaci ve vašem hotelovém pokoji -> tedy žádné teplotní šoky 15°C a podobně.

Povinná a doporučená očkování

Tropické nemoci nás neskolí právě díky očkováním. V Thajsku vám nebezpečné tropické nemoci nijak zvlášť nehrozí, nicméně vždy před cestou je vhodné sledovat na internetu aktuální podmínky v zemi a doporučení lékařů. Pro tyto účely vřele doporučujeme stránky očkovacích center, kde naleznete přehledný soupis povinných a doporučených očkování na území Thajska.

Žlutá zimnice?

Zatím platí pouze jediné povinné očkování do Thajska a to pro osoby starší 1 roku cestující z oblastí s endemickým výskytem* žluté zimnice. Doklad o očkování proti této zrádné chorobě musíte předložit při vstupu do země a musí být starší 10 dnů.

Jinak si před cestou zkontrolujte, zda máte běžná očkování proti spalničkám, dětské obrně, tetanu či záškrtu. Nejčastěji se cestovatelům doporučuje očkování proti hepatitidě A, kterou se v některých oblastech nakazí pouze vodou. Vydáváte – li se do Thajska na delší období, připojte k hepatitidě také očkování proti hepatitidě B.

Většina vakcín je očkována do ramene

Většina vakcín je očkována do ramene

Pro milovníky zvířat = očkování proti vzteklině!

Při delším pobytu na venkově dost možná oceníte také očkování proti vzteklině, můžete se zde setkat s infikovanými zvířaty nebo také vakcínu proti japonské encefalitidě, ta je povinnou v případě, že míříte do oblasti s epidemií této choroby.

Venkov = břišní tyfus

Pokud jste v posledních 3 letech nebyli očkováni proti břišnímu tyfu, můžete si jej také doplnit, jelikož se občas objeví především na venkově, kde je výrazně nižší úroveň hygieny.

V oblastech na hranicích s Laosem, Barmou a Kambodžou se vám také neztratí očkování proti malárii. Nákaza malárií v okolí Bangkoku je velmi nepravděpodobná. Záleží tedy pouze na Vás, jak moc kompletní ochranu si chcete dopřát.

Ceny očkování?

Vakcína na břišní tyfus stojí v průměru kolem 800 Kč. Oblastem s výskytem s japonskou encefalitidou je výhodné se vyhnout jelikož očkování proti ní stojí 2.600 Kč! Ostatní očkování proti hepatitidě, žloutenkám apod. se pohybují v průměru pod hranicí 1.000 Kč.

—————————–

* endemický výskyt znamená výskyt organismu, který vznikl a je rozšířen jen v určitém omezeném území a nikde jinde se nevyskytuje


Očkování
5, hlasů: 3
Tajné nabídky zájezdů do 

Thajska
Dovolená v Thajsku