Thajsko

Pattaya

Město Pattaya leží jen 100 kilometrů jihovýchodním směrem od hlavního města Thajska, Bangkoku. Můžete si sem zakoupit letecký zájezd od CK či v lepším případě koupit letenku z Prahy na letiště v Bangkoku. Po příletu se nejprve na pár dní zastavit v Bangkoku a pak sjednat klidně cestu taxíkem až do Pattayi, ceny taxi jsou velmi výhodné a jelikož nás jelo 5, tak vyšla cesta opravdu levně a současně komfortně.

Doprava z Bangkoku

Spojení s Bangkokem je možné po dálnice číslo 7, která je napojena na vnější okruh kolem Bangkoku. Případně druhou možností je dálnice číslo 34. Spojení vlakem se z Pattayi dostanete až na stanici Hualumphong v Bangkoku. Z Pattayi se na letiště Suvarnabhumi dostanet za méně než hodinu a půl přímým spojem autobusem.

Ubytování a místopis

Hotelů je zde na výběr nepřeberné množství a můžete si zvolit například ubytování s bazénem na střeše za pár stovek na noc (naše zkušenost). Kromě koupání v bazénu se můžete vydat na Pattaya Beach nebo na památky v okolí jako je Nong Nooch nebo do Svatyně pravdy.

Noční život

Pattaya je vyhlášená prostitucí a podobnými záležitostmi, které jsou s tímto „průmyslem“ spojeny. Především Walking Street je přeplněná stovkami podniků, které se zabývají nočním životem místních turistů.

Zajímavost: v posledních letech je v tomto městě stále častěji vidět běloch, který si zde zakoupil nebo pronajal byt či dům a hodlá zde strávit důchodové roky. Po jeho boku obvykle uvidíte jednu nebo dvě mladé slečny, které o muže pečují.

  • Název Pattaya pochází ze dvou slov: Phraya Tak (thajský král) a jeho armáda z Ayutthaya.

Počasí v Pattaye

Tropické vlhké a suché klima je rozděleno na tři hlavní období:

  • prosinec až únor = sucho a horko
  • březen až duben = vlhko a horko
  • květen až listopad = horko a deštivo

Více o teplotách po měsících již napoví přehledná tabulka.

Aktuální počasí Pattaya

 

Noční zábava v ulicích

Noční zábava v ulicích


Pattaya
5, hlasů: 3
Tajné nabídky zájezdů do 

Thajska
Dovolená v Thajsku