Thajsko

Phuket

Phuket, ačkoliv se tak na první pohled nezdá, je ostrov. Přesněji řečeno největší ostrov Thajska nepříliš vzdálený od thajského pobřeží. Nachází se v jižní části západního pobřeží Thajska. Kromě strávení celé dovolená slouží také jako přestupní stanice při cestě na Phi Phi a další ostrovy mezi Phuketem a provincií Krabi.

Je zde mezinárodní letiště kam můžete přiletět jak napřímo, tak i z Bangkoku, Kuala Lumpuru či Bali. Město Phuket je nepříliš zalidněné, dobře organizované s velmi nízkími cenami. Trajektem se dostanete za necelé dvě hodinky právě na světoznámý ostrůvek PhiPhi či přímo i na malajský ostrov Langkawi.

Hlavní turistické místo na Phuketu je pláž Patong u západního pobřeží, v této oblasti je také soustředěna převážná většina nočního života. Na jihu je pak pláž Karon, Kata či Nai Harn.

Doprava do/z Phuketu

Kromě mezinárodního letiště Phuket HKT, které bylo letos v únoru dokončeno (jeho kapacita byla téměř zdvojnásobena) není možné se na Phuket dostat přímo vlakem. Jedinou možností je autobus, který přijíždí na autobusové nádraží 2 BKS. Kromě Bangkoku (autobusové nádraží Mo Chit a Jižní nádraží) je možné se sem dostat přímo z mnoha velkých měst v okolním pobřeží.

Zajímavá místa

Phuket aquarium

Jediné veřejné aquarium v regionu. Najdete ho jednoduše v jižní části Cape Panwa. 300 000 turistů za rok podtrhuje jeho význam.

Staré město Phuketu

Kolem ulic Thalang, Dibuk, Yaowarat. Historické budovy ze Sino-portugalského stylu.

Velký phuketský Buddha

Na vrcholku hory Muang Phuket je 45 metrů vysoká socha Buddhy. Častý cíl fotografů.

Bazén a lehátka na našem hotelu v Pattaye

Bazén a lehátka na našem hotelu v Pattaye

Jedno z mnoha jídel v Thajsku levné

Jedno z mnoha jídel v Thajsku levné

Terminál na letišti Phuket

Terminál na letišti Phuket


Phuket
5, hlasů: 3
Tajné nabídky zájezdů do 

Thajska
Dovolená v Thajsku