Thajsko

Počasí v Thajsku

Jaké je aktuální počasí v Thajsku? A jaké jsou dlouhodobé předpovědi podnebí? Díky monzunům jsou v severním, severovýchodním a středním Thajsku tři roční období, zatímco v jižním Thajsku pouze dvě. Velmi často panuje strach z problematického počasí (vlny tsunami či extrémní deště). Osobně jsem Thajsko navštívil hned v několika různých měsících a ačkoliv se jednalo o období dešťů jednalo se spíše o osvěžující spršky než několikadenní těžké bouřky.

Podnebí po měsícíchObdobí dešťůAktuální počasí • Teplota mořeMěsíční předpověď


Ačkoliv jsou teploty a průběh počasí v jednotlivých měsících v zásadě v celém Thajsku stejný je nutno zmínit, že se počasí liší v závislosti na konkrétní lokalitě v které se nacházíte. I z toho důvodu zde uvedu předpovědi počasí pro hlavní turistické oblasti v Thajsku.

Od listopadu do únoru je „zima“, tzn. teploty pod 30 °C, na severu bez dešťů. Obecně platí, že čím více se vydáváte na jih země, tím kratší je období sucha.  Právě toto období je zpravidla ideálním časem pro návštěvu.

Od únoru do června je „léto“ s vysokými teplotami, které v druhé polovině období doplní bouřky. Velmi vysoké teploty bývají spojeny s vysokou vzdušnou vlhkostí (66 – 82 %), díky čemuž může být návštěva Thajska pro Evropany nepříjemná. Bohužel v tomto období se často také setkáte s vypalováním velkých plání na severu země doprovázené velkými mlhami.

Podnebí po měsících

Stejně důležité jako je zaměření na konkrétní oblast je i výběr termínu Vaší dovolené. Velmi se liší i měsíce v rámci období sucha. Pro detailní popis například teploty moře si můžete přečíst jakýkoliv měsíc v roce.Počasí v Thajsku

Období dešťů

A od června do listopadu vládne období monzunu nebo-li období dešťů, kdy je chladněji a mnohem více prší. Monzuny přicházejí od Indického oceánu nepravidelně, nicméně o to jsou silnější.

Nejčastěji se setkáte s odpoledním deštěm, avšak ani ranní déšť není žádnou výjimkou. Pouze si dejte pozor, v Thajsku nemusí pršet ani dlouhé hodiny a ulice se octnou pod hladinou vody. V jihovýchodním Thajsku vanou monzunové větry od května do října z jihovýchodu, později ze severovýchodu. V zemi ale naleznete také oblasti chráněné před těmito větry. Při dovolené v Thajsku nezapomeňte na očkování.

Možnou výhodou období monzunu je pokles cen ubytování a služeb až o 50 %. Právě toto období je ale vhodné pro poznávací zájezdy, například pro návštěvu národních parků (pozor mořské národní parky bývají uzavřeny). V jižním Thajsku okusíte pouze období sucha a dešťů.

Aktuální počasí

 

Má zkušenost

Osobně jsem Thajsko navštívil v první polovině měsíce února. Hlavní výhoda této 14 dní dlouhé dovolené bylo minimum dešťů. Thajsko až do konce února netrápí žádné monzunové lijáky a teploty se pohybují mezi 28 °C až 33 °C. V průběhu naší dovolené bylo při našem cestování po Phuketu, ostrově Ko Samui, v Pattaye, na ostrově Phi Phi i na pobřežním letovisku Krabi všude podobné klima. Ani při příletu či odletu z/do Bankgoku jsme nezaznamenali nějaké rozdíly v počasí. Jediné místo kde bylo při našem cestování aktuální počasí odlišné od zbytku Thajska bylo Chiang Mai.

Chinag mai je se svou polohou hluboko ve vnitrozemí přes den velmi horké a naopak v noci teploty razantně klesají. Rozdíly v teplotách byly až 15 °C.

Teplota moře

Teplota mořské vody je jedním slovem skvělá na koupání, plavání i potápění v jakémkoliv dnu jakéhokoliv měsíce. Mořská voda neklesne s teplotou nikdy pod 28 °C viz tabulka níže.

Měsíční předpověď

Teploty [°C] leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen list. pros.
Průměrné 27 28 30 31 30 30 30 30 30 29 28 26
Maximální 32 33 34 35 34 33 33 33 32 32 31 31
Minimální 21 23 25 26 26 26 26 26 25 25 24 21
Moře 28 28 29 30 30 30 30 29 29 29 29 28

Počasí v Thajsku
4.8, hlasů: 17
Tajné nabídky zájezdů do 

Thajska
Dovolená v Thajsku