Thajsko

Vízum & víza do Thajska

Je nutné vízum při dovolené v Thajsku? Tuto otázku si jistě pokládají všichni turisté, kteří se chystají či váhají nad letem do Thajska. Informace o vstupních formalitách a nutnostech zařídit si před letem vízum najdete v tomto článku.

Hned na úvod: při klasickém turistickém pobytu na celém území Thajska není nutné zařizovat si vízum. Ke vstupu do země stačí občanům ČR platný cestovní pas.

Při problémech či pobytech delších než 30 dní je možné obrátit se na velvyslanectví Thajského království, které sídli v Praze.

Ztráta cestovního pasu

Pokud jste již na dovolené v Thajsku a je Vám odcizen či ztratíte cestovní pas je nutné toto neprodleně nahlásit na policii v Thajsku. Policie s Vámi sepíše protokol o ztrátě či odcizení s kterým Vás pošlou na imigrační úřad. Před návštěvou imigračního úřadu ovšem musíte na zastupitelský úřad ČR v Thajsku, kde Vám vytvoří dočasný cestovní doklad na který také odletíte ze země.

  • Podrobnosti o vízech a vstupních povinnostech do Thajska brzy doplním a rozšířím i na různé výjimky jako je Visa running apod.

Vízum & víza do Thajska
5, hlasů: 3
Tajné nabídky zájezdů do 

Thajska
Dovolená v Thajsku