Thajsko

Vlaky

Thajsko je zemí mnohých překvapení. A takovým údivem pro Vás bude i jeho železniční síť – vlaky. Thajské dráhy jsou největším státním podnikem a zaměstnávají 26 000 osob. Představují nejjednodušší způsob, jak se dopravit z jednoho koutu země do druhého. Ač byste to nepředpokládali, vlaky jsou bezpečné, čisté, jezdí na čas a pohodlně se v nich vyspíte.

Thajskou železnicí do všech koutů Thajska

Thajská železnice denně přepraví až 60 tisíc cestujících. Po zemi se rozebíhají čtyři hlavní větve, které sahají až ke hranicím Barmy, Laosu, KambodžeMalajsie. Lístky jednoduše zakoupíte na nádražích. Někdy při jejich nákupu musíte předložit cestovní pas.

V případě, že cestujete na dlouhé vzdálenosti rychlíkem, neobejdete se bez rezervace, kterou lze uskutečnit až 60 dní dopředu, ale i v den cesty. Rezervace se provádí přes počítač a udělají Vám ji na každém větším nádraží. Případně si můžete vybrat odkud kam chcete a zaplatit vlak v Thajsku online.

Kategorizace vlaků

Thajské vozy jsou rozděleny na 3 třídy. Pokud nastoupíte do vlaku 1. třídy, svezete se moderním klimatizovaným vozem s lůžky na noční přespání. Místo v těchto vagónech je lepší rezervovat si až měsíc před cestou.

Vlaky 2. třídy jsou také pohodlné, ovšem lůžka nejsou v oddělených prostorách, ale jsou v otevřeném prostoru po obou stranách hlavní uličky vagónu. Soukromí zajišťují závěsy. I vlaky 3. třídy jsou překvapivě čisté a splňují požadavky evropských cestovatelů.

Vlak v Thajsku - 1.třída

Mé lehátko v 1. třídě, kde jsem strávil 9 hodin

Má osobní zkušenost s vlaky z Bangkoku do Chiang Mai

Určeny jsou zejména pro kratší trasy, protože jsou vybaveny dřevěnými sedadly, která nejsou tak pohodlná. Já jsem absolvoval cestu 1. třídou z Bangkoku do Chiang Mai a průběh byl perfektní.

Za lístek jsme dali v přepočtu 600 Kč v klimatizovaném voze převážně plném cizinců. Večer jsme dali s kamarády pivko a pak přibližně 8 hodin spali. Po probuzení si dali snídani a do hodiny vystupovali v severním Thajsku.

Cestování se zajištěným stravováním

Během cesty bude postaráno i o Vaše žaludky. Ve vlacích je obvykle jídelní vůz nebo si můžete koupit jídlo od prodejců, kteří nabízí cestovatelům lahodné pokrmy na nádražích. Jídelníčky ve vlacích jsou psané v angličtině nebo v thajštině.

Vyplatí se objednat si z thajského jídelníčku, neboť ceny jsou nižší než na anglickém jídelníčku. Ačkoliv jsme měli snídani jen skromnou, tak to bohatě stačilo – ono v tom horku člověk hlad příliš nemá! Pokračovat na počasí v Thajsku

Vlakem z Bangkoku do Chiang Mai

Vlakem z Bangkoku do Chiang Mai


Vlaky
5, hlasů: 3
Tajné nabídky zájezdů do 

Thajska
Dovolená v Thajsku