Thajsko

Vlna tsunami v Thajsku

Jak probíhala vlna tsunami v Thajsku a jaká rizika aktuálně hrozí? Čtenáře nejčastěji zajímá jaké nebezpečí tsunami je v současné době na dovolené v Thajsku. Proto hned z úvodu zmiňuji, že šance na opakování podobného neštěstí jako v roce 2004 je opravdu minimální téměř rovná nule.

Zemětřesení a tsunami v historiiVlna Tsunami Thajsko

Podobně silné zemětřesení jako nastalo v roce 2004 bylo za posledních 300 let jen párkrát a nikdy nezpůsobilo takové škody jako v zimě 2004. Tsunami srovnatelná s tou poslední se udála naposledy před 600 lety ve 14. století.

Vyplývá to z výzkumů dvou nezávislých vědeckých týmů. Šance, že by Vás takováto pohroma při koupání v Thajsku potkala je asi srovnatelná s tím, že Vás usmrtí blesk.

Zemětřesení ke kterému došlo u pobřeží Sumatry způsobilo vlnu tsunami, která za 50 minut dorazila i k západnímu pobřeží Thajska. Celkem v Thajsku usmrtila přibližně 13 000 osob z čehož jedna třetina byli děti.

Šíření vlny k Thajsku

Od samotného pohybu tektonických desek se dostala vlna k pobřeží Thajska až téměř za hodinu. K pobřeží Srí Lanky pak až za dvě hodiny. Největší počet usmrcených napočítala Indonésie. V Thajsku šlo nicméně o největší počet lidských obětí na turistech ze západní Evropy.

Prevence proti tsunami

Tamní thajská vláda si ihned po zemětřesení uvědomila dopady této katastrofy na cestovní ruch a spolu s mezinárodní pomocí se zaměřila na pomoc místního turistického ruchu. Vlada nechala na mnoha místech vystavět ochranné valy a bariéry proti vlnám. Velký důraz byl také kladen na alarm a systém varující před podobnou událostí.

Ukazatele proti vlně tsunami v Thajsku

Ukazatele proti vlně tsunami v Thajsku


Vlna tsunami v Thajsku
2.9, hlasů: 99
Tajné nabídky zájezdů do 

Thajska
Dovolená v Thajsku